Hej Kristian,
Det er super gode pointer du kommer med her.
I forhold til den første del, så vil jeg tage den med puljen over ideer vi kan tager fra, når vi arbejder med forbedringer fra jer brugere.
Den sidste del har jeg allerede kigget på før. Det jeg har arbejdet er, at man ved eksport af betalingsfiler vil få muligheden for at rykke til en tilgængelig bankdag. Hvordan vil det virke for dig?
Tanken er selvfølgelig, at man bruger betalingsdato der, hvor filerne dannes under betalinger, men for mig er det også her, at det giver mening. Det skyldes, at det felt du omtaler i Smart Inbox i bund og grund er forfaldsdato og det ikke er altid, at alle regninger betalinger til forfaldsdatoen. Derfor bliver betalingsdatoen først ændret i forbindelse med betalingen.
Giver det mening for dig? Ellers må du endelig sige til, så vil jeg gøre mit bedste for at give dig svar 
Venlig hilsen/Best regards
Jesper Mieritz
Knowledge Manager, Planet WOW

e-conomic er et produkt fra
Visma e-conomic A/S
Langebrogade 1, 1411 København K
CVR-nummer: 29403473
Hvis du gerne vil have indflydelse på de næste forbedringer, så er du velkommen til at besøge vores liste over forslag vi på nuværende tidspunkt overvejer.
-
Hop herind og stem på de forslag du er enig i!